{{ctrl.notification}}
راهنمای تبدیل پول و ارز گرجستان

می‌توان گفت یکی از مهمترین و اولین سوال‌هایی قبل از سفرهای خارجی به ذهن می‌رسد، درباره پول و نحوه تبدیل ارز است.

واحد پول گرجستان چیست؟

نام واحد پولی گرجستان لاری (Lari) است که به‌صورت حروف اختصاری (GEL) معمولاً بر روی محصولات صادراتی مربوط کشور گرجستان و در سیستم واحد پولی دنیا درج می‌شود. پول خرد گرجستان نیز تتری نامیده می‌شود که هر ۱۰۰ تتری معادل ۱ لاری است.

هر لاری معادل چند دلار و معادل چند تومان است؟

هر لاری واحد پول گرجستان معمولاً معادل (0.3717) دلار است اما برای اطلاع دقیق حتما قبل از خرید تور گرجستان قیمت‌ها را بررسی نمایید. نکته مهم در خصوص تبدیل ارز گرجستان این است که نرخ تبدیل ارز گرجستان در ایران بالا می‌باشد چون لاری گرجستان در بازار ارز کم است پس پیشنهاد می‌ کنیم با خود دلار ببرید و در صرافی‌های گرجستان تبدیل دلار را به لاری تبدیل کنید.

 

آیا لازم است حتما قبل از خرید تور گرجستان پول خود را تبدیل کنیم؟

خوشبختانه امروزه صرافی‌های ایرانی در کشور گرجستان به‌خصوص شهر تفلیس حضور دارند که امکان دریافت لاری و دلار با کارت عابر بانک‌های ایرانی توسط دستگاه‌های کارت‌خوان بانک‌های ایرانی را فراهم می‌کنند اما به دلیل کارمزد بالای تبدیل ارز در صرافی‌های ایرانی گرجستان، بهتر است ابتدا از ایران دلار تهیه کنید و سپس فرآیند تبدیل دلار به لاری را در گرجستان انجام دهید. بیشتر صرافی های گرجستان در خیابان‌های لسلیدزه (Leselidze St) و شاردنی (Jan Shardeni St) قرار دارند. نکته مهم در خصوص انتخاب صرافی معتبر است. نکته حائز اهمیت دیگر این است که باید دقت کنید است که برخی از صرافی ها تابلو قرمزی روی درشان نصب کردند که  رویشان نوشته گرجی و انگلیسی، اگر چنین تابلوهایی را دیدی، بدانید که به معنیا دریافت پورسانت بیشتر از شمااست .توصیه می کنیم برای صرفه جویی در هزینه‌ها از این صرافی ها استفاده نکنید.

 

از جمله اسکناس‌های رایج گرجستان

اسکناس‌های ۱ لاری (با زمینه آبی)
اسکناس 2 لاری (نارنجی)
اسکناس 5 لاری (قهوه‌ای)
اسکناس ۱۰ لاری (سورمه‌ای)
اسکناس ۲۰ لاری (قرمز و کهربایی)
اسکناس۵۰ لاری (سبز)،
اسکناس۱۰۰ لاری (یشمی، قرمز، نارنجی)
اسکناس ۲۰۰ لاری (نارنجی)

 

 

 سکه‌های رایج گرجستان:

سکه‌هایی چون ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ تتری و سکه های ۱ و ۲ لاری اشاره کرد. خوب است بدانید که هر ۱ لاری برابر با ۱۰۰ تتری است.

 

 

 

 

date_range یکشنبه 12 آبان 1398 remove_red_eye 1644 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192167545
پرواز خارجی
09192167545
هتل داخلی
09192167545
هتل خارجی
09192167545
ویزا
09192167545
ثبت نظر
chat 0