{{ctrl.notification}}
قوانین حمل بار مسافر هواپیمایی آسمان

هواپیمایی آسمان، یکی از قدیمی‌ترین و بهترین شرکت‌های هواپیمایی ایران است که در سال 1359 با ادغام چهار شرکت هواپیمایی نیز تشکیل شد. این شرکت هواپیمایی اکنون یکی از وسیع‌ترین شبکه پروازی داخلی را مخصوصا به مناطق محروم دارد و در حال حاضر دارای 33 فروند هواپیما با 40 مقصد پرواز داخلی و13 مقصد پرواز خارجی می باشد.

 

اقلام مجاز بار مسافر در هواپیمایی آسمان

اقلامی که مسافر مجاز است همراه خود داخل کیف دستی قرار داده و به داخل کابین هواپیما ببرد عبارتند از پول، جواهرات و مدارک است. البته به این نکته دقت داشته باشید که پول وجواهرات نباید زیاد باشند و انتقال زیاد آن‌ها از نظر امنیتی برای شما مشکل ایجاد خواهد کرد. همچنین درنگهداری آن‌ها دقت لازم را کنید زیرا هیچ شرکت هواپیمایی در خصوص فقدان این مدارک در کیف دستی شما، هیچ گونه مسئولیتی را قبول نخواهد کرداما تعدادی از اقلام ممنوع می‌باشند که مسافر مجاز نیست آن‌ها همراه خود به داخل کابین در کیف دستی ببرد. این اقلام عبارتند از: وسایل شکستنی و تیز و برنده. البته وسائل شکستنی را می‌توانید داخل چمدان خود قرار داده و آن را به قسمت بار هواپیما تحویل دهید. فقط عبارت شکستنی را نیز برروی آن‌ها قید نمایید. کلیه لوسیون و وسائل آرایشی که حجم آن‌ها 100 میلی لیتر باشد. مواد غذایی یخ زده، سبزیجات، مواد روغنی، اسیدی مانند آبلیمو و مواد چسبنده مانند خرما، عسل و مربا به داخل کابین ممنوع می‌باشد.

 

حمل حیوان

ورود هرگونه حیوان زنده حتی حیوانات کوچک و اهلی به داخل کابین نیز براساس مقررات هواپیمایی، ممنوع است. البته حمل حیوان زنده فقط در قسمت بار هواپیما امکان پذیر است که آن هم براساس قوانین یاتا و همچنین قوانین کشورهای مبدا و مقصد صورت می‌گیرد که آن‌هم مستلزم پرداخت هزینه می‌باشد.

 

حمل کالاهای خطرناک

هرگونه کالایی که امنیت مسافرین و هواپیما را به خطر بیاندازد، کالای خطرناک محسوب می‌شود و ورود آن‌ها به داخل کابین و حتی بار نیز ممنوع است و مامورین امنیتی این اجازه را دارند که در صورت مشاهده برخورد کنند. اما این اقلام عبارتند از: مواد رادیواکتیو، کبریت و فندک، مواد منفجره، باطری اسیدی، جیوه، آبلیمو و ترشی، مواد رنگ‌بُر، گاز بوتان، مواد خطرناک مغناطیسی، مواد سمی، نفت، بنزین، آهن آلات، کارت‌های بسته بندی نشده. بردن بعضی از این وسائل به داخل قسمت بار هواپیما از نظر امنیتی مشکلی ندارد ولی حتما بسته بندی محکمی برای آن قرار دهید تا کاملا از خراب شدن آن‌ها و نفوذ به دیگر بارها جلوگیری نمایدبرای اینکه خیالتان راحت باشد تا در صورت آسیب دیدن وسائل خود بتوانید جبران خسارت کنید، البته اگر شرکت هواپیمایی مقصر باشد، بهتر است که وسائل باارزش یا وسائلی که امکان خرابی آن‌ها وجود دارد را حتما در فرودگاه، بیمه کنید.

 

date_range دوشنبه 05 آذر 1397 remove_red_eye 1411 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192167545
پرواز خارجی
09192167545
هتل داخلی
09192167545
هتل خارجی
09192167545
ویزا
09192167545
ثبت نظر
chat 0