{{ctrl.notification}}
شب های سفید روسیه

در کنار تمام زیبایی‌ها و جذابیت‌هایی که روسیه دارد.  زیبایی شب‌های سفید آن در بین گردشگران حرفه‌ای اتفاقی منحصر به فرد و تکرار نشدنی است. برای آشنایی بیشتر با شب‌های سفید و چگونگی آن و شرکت در تور روسیه با سیدونیا همراه باشید.

شب های سفید روسیه چیست؟

هرسال در اوایل تابستان پدیده ای در روسیه رخ می دهد که با عنوان شب های سفید مشهور است. در این زمان شبها نیز هوا روشن است و حالتی شبیه به گرگ و میش دارد. سن پترزبورگ بهترین مکان برای دیدن پدیده‌ی شبهای سفید می باشد. علت رخ داد چنین امری وسعت مدار عرضی و نزدیکی طلوع و غروب خورشید می باشد.
بهترین زمان برای رؤیت شب‌های سفید روسیه از 11 ژوئن تا 2 جولای (21 خرداد تا 11 تیر) است. هرچه سفر شما به این تاریخ نزدیک‌تر باشد شب‌های سفید طولانی‌تری را تماشا خواهید کرد. در طول این شب‌های زیبا بیشتر جمعیت شهر در خیابان‌ها هستند. سکوت و خواب در این روزها در شهر تعطیل است و گروه‌های مختلف موسیقی و کنسرت‌ها در میدان‌های بزرگ شهرها هنرنمایی می‌کنند.

 

بهترین مکان برای دیدن شب های سفید

بهترین جشن‌ها در شهر سن پترزبورگ و در محله پترهوف و اطراف کاخ معروف پترهوف و همچنین در محوطه اطراف میدان اصلی شهر انجام می‌شود. این جشن‌ها شامل موسیقی‌های گوناگون، گروه‌های رقص، آتش‌بازی و اجرای مراسم بادبان‌های سرخ است. در کنار این تفریحات پیاده‌روی در خیابان‌های رنگارنگ سن‌پترزبورگ یا در کنار رودخانه هم طرفداران فراوانی دارد، همچنین بیشتر رستوران‌ها و کافه‌ها در این شب‌ها باز هستند.

 

شهر سن پترزبورگ و شب های سفید

شهر سنت پترزبورگ پس از  پاریس معروف به شهر عشاق است و بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر از 44 جزیره تشکیل شده که با پل ها به هم وصل می شوند. این پل ها در ساعاتی مشخص باز و بسته می‌شوند تا رفت و آمد داخل شهر و هم کشتی ها و قایق ها جریان داشته باشد. 

رودخانه پرآب نوا با عمق بیش از 500 متر و 74 کیلومتر طول، در بین این جزایر جریان دارد. از ساعت 1:30 بامداد تا 5:00 صبح تمام پل ها بالا می روند و شما در همان جزیره تا صبح ماندگار خواهید شد. به دلیل رفت و آمد فراوانی که با قایق ها و کشتی های کوچک و بزرگ در این شهر انجام می شود و رفت و آمد دریایی جزئی جدا نشدنی از زندگی در این شهر است و به آن ونیز کوچک هم می گویند. رودخانه‌ی زیبای نوا بین دریاچه‌ی لاگودا و دریای بالتیک قرار دارد. این رودخانه در پاییز و زمستان کاملا یخ می زند و محلی برای انجام تفریحات زمستانی می شود اما در تابستان و بهار که آب در آن جریان دارد به حالت عادی باز می گردد.

ساکنان شهر سن پترزبورگ به بهترین نحو از گردشگران تابستانی پذیرایی می کنند. سالهای اخیر جشنواره‌ی ویژه ای در بازه‌ی زمانی شبهای سفید در شهر سن پترزبورگ برگزار می شود که از 11 ژوئن آغاز شده و تا پایان ماه جولای ادامه دارد. این جشنواره شامل جشن های مختلف، آتش بازی، بازی با نور، نمایش های شاد، رقص های محلی، معروفترین اپراهای روسی، رقص باله و برنامه های تفریحی شاد است. تماشای شبهای سفید در سرزمین تزارهای روسیه خاطره ای فراموش نشدنی برایتان رقم خواهد زد.

 

 

 

 
date_range جمعه 08 آذر 1398 remove_red_eye 1240 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192167545
پرواز خارجی
09192167545
هتل داخلی
09192167545
هتل خارجی
09192167545
ویزا
09192167545
ثبت نظر
chat 0