{{ctrl.notification}}
راهنمای سفر به گوا

جزیره گوا (Goa) در واقع بهشت کشور هند محسوب می‌شود.سواحل رویایی و درخشان گوا، بازارهای رنگارنگ و جشن‌هایی که از  451 سال حکومت پرتغالی‌ها به جای مانده است، گوشه ای از زیبایی‌های گوا می‌باشند.

خالکوبی هندی در گوا

هنرمندانی در سواحل زیبای گوا هستند که با نوعی حنا نقشهای موقت و زیبایی را بر روی پوست دست و بدن گردشگران طراحی می‌کنند. قیمت این خالکوبی ها خیلی هم زیاد نیست و از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد. وقتی خالکوبی و طرح زیبای حنا برای گردشگری کشیده می‌شود، باید کمی صبر کنید و در ساحل بنشیند تا نقش ها خشک شوند.

 

 سواحل گوا

 بهتر است بدانید که بهترین سواحل کشور هند در این منطقه قرار دارند. سواحلی مانند باگا (Baga)، ماندرم (Mandrem) و کیولوسیم (Cavelossim) به حدی گردشگران را مجذوب خود می‌کند که گویی تنها دلیل آنها از سفر به هند برنزه شدن در آفتاب نوازشگر این سواحل می‌باشد. خوب است بدانید که در سواحل گوا پلاژها، تخت های مخصوص حمام آفتاب، سایبان، رستوران و امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی وجود دارد.

 

بازارهای گوا و خرید سوغاتی

هر شنبه در آرپورا (Arpora)، محله اینگو (Ingo) بازارهای شبانه ای برگزار می‌شوند که بیشتر خوراکی و سوغاتی های هندی در آنجا به فروش می‌رسند. پس اگر به دنبال خرید سوغاتی ارزان در گوا هستید، پیشنهاد می‌کنیم بازارگردی در شب را از دست ندهید. انواع صنایع دستی، غذاهای محلی، لباس‌های رنگارنگ و سوغاتی های هند در گوا با قیمت بسیار مناسب به فروش می رسند.

 

ادویه های خوش عطر گوا

مرکز تولید ادویه در هندوستان گوا است و بهترین نوع آن در اینجا کشت می شود. بهترین مزارع برای خرید ادویه در گوا مزرعه ادویه ساهاکاری (Sahakari Spive Farm) است و برای ادویه های تند چیلی مزرعه ادویه جات استوایی (Tropical Spice Plantation) واقع در منطقه پوندا (Ponda) را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

 

حمل و نقل در گوا

به طور کلی انواع وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، ریکشا، تاکسی موتوری و تاکسی در شهر گوا وجود دارند که می‌توانید برای تردد در شهر از آنها استفاده کنید. رانندگان مسافر کش با صدای بلند و لبخند مسافران را به سوی خود فرا می‌خوانند. نکته قابل توجه این می‌باشد که کرایه وسایل نقلیه به خصوص تاکسی ها نوسان زیادی دارد و بهتر است گردشگران مراقب باشند و قبل از حرکت میزان کرایه را با راننده تعیین کنند.

 

حیات وحش گوا

در پارک های ملی می‌توانید حیواناتی مانند خرس، گوزن، پلنگ، دارکوب و بسیار پرندگان استوایی را از نزدیک مشاهده کنید. دو پارک ملی معروف در گوا وجود دارند که  به نام های پارک ملی مولم (Mollem National Park) و باگوان ماهاویر (Bhagwan Mahavir) می‌باشند. در این دو پارک ملی و منطقه حفاظت شده بهترین نمونه های گیاهان و جانوران بومی هند وجود دارند.

 

بهترین زمان سفر به گوا

بهترین زمان سفر به گوا بین ماه های نوامبر تا مارس (آبان تا فروردین) می‌باشد. به طور کلی گوا سه نوع آب و هوا را تجربه می‌کند. فصل تابستان در گوا در ماه های مارس، آوریل، می و اکتبر می‌باشد. فصل پُر باران یا پدیده مانسون در ماه های ژوئن، جولای، آگوست و سپتامبر اتفاق می افتد. همچنین در ماه های نوامبر، دسامبر، ژانویه و فوریه جزیره گوا روزهای سرد و زمستانی خود را تجربه می‌کند.

date_range یکشنبه 27 بهمن 1398 remove_red_eye 1377 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192167545
پرواز خارجی
09192167545
هتل داخلی
09192167545
هتل خارجی
09192167545
ویزا
09192167545
ثبت نظر
chat 0