{{ctrl.notification}}
راهنمای حمل و نقل عمومی دبی

دبی این شهر ساحلی، جاذبه های  متعددی برای جلب هرگونه سلیقه‌ای دارد. لذت بردن از تفریحات و سایرجاذبه های دبی به‌راحتی چند روزی شما را مشغول خواهند کرد. برای آسایش بیشتر و کنترل هزینه‌های سفر بهتر است با سیدونیا همراه باشید و اطلاعاتی را از این مقاله در رابطه با سیستم حمل و نقل عمومی شهر دبی کسب کنید.

اتوبوس در دبی

در دبی اتوبوس‌های تمیز و مجهزی وجود دارد که امکان استفاده از آنها برای گردشگران مهیاست. صندلی اتوبوس‌ها راحت و بزرگ می‌باشد همچنین وجود کولرهای قوی در اتوبوس‌ها سبب آسایش بیشتر مسافران شده است. سازمان حمل و نقل دبی برای جلب رضایت مسافران در ایستگاه‌های اتوبوس کنار خیابان‌ها نیز کولر نصب کرده است. هزینه‌های اتوبوس در دبی بسیار به کرایه تاکسی‌ها نزدیک است و تفاوت چندانی ندارد بنابراین انتخاب با شماست. البته لازم است ذکر کنیم که تاکسی‌های لوکس دبی گران‌تر هستند.

 

اتوبوس آبی در دبی

اتوبوس قابلیت حرکت در آب و خشکی را دارد و لحظه‌ی ورود و خروج آن به آب جذاب است. این اتوبوس تنها یک ایستگاه دارد که مسافران را ابتدا در خشکی سوار و بعد از گردش در آب رودخانه‌ی خور و گردش در شهر دوباره به همان ایستگاه بازگردانده و پیاده می‌کند. ظرفیت اتوبوس آبی 44 نفر است و امکان پذیرایی و امداد برای همه‌ی مسافران در آنها وجود دارد؛ همچنین یک راهنما برای توضیح اماکن دیدنی موجود در خشکی و موجودات آبزی در اتوبوس حضور دارد.

 

تاکسی در دبی

با وجود تعداد زیاد تاکسی در دبی هیچگاه مشکل پیدا کردن تاکسی نخواهید داشت. میزان کرایه ورود به تاکسی‌ها سه درهم است و بقیه کرایه نیز به مسافت و تعداد چراغ‌های قرمزی که در مسیر با آن‌ها مواجه می‌شوید، بستگی دارد که تمام این موارد با تاکسی‌متر محاسبه می‌شود.تمامی تاکسی‌ها به سیستم تهویه و خنک‌کننده هوا مجهز هستند و راننده موظف به روشن کردن آن است.

 

مترو در دبی

بهترین و راحت‌ترین و در عین‌حال به‌صرفه‌ترین وسیله حمل و نقل عمومی در دبی مترو است. متروهای دبی واگن‌های تمیز و مناسبی دارد. وجود ایستگاه‌های مترو در نزدیکی مراکز خرید، اماکن تفریحی و بیشتر هتل‌ها سبب انتخاب مترو به‌عنوان اولین گزینه در حمل و نقل عمومی شده است.قیمت بلیت مترو بر اساس میزان مسیر و محدوده سفر شما تعیین می‌شود. برای خرید بلیت کافی است مقصد را به متصدی فروش بلیت بگویید و متذکر شوید که واگنی معمولی (Normal) می‌خواهید همچنین اگر قصد بازگشت با مترو را دارید از بلیت‌های دوطرفه (Round Trip) استفاده کنید، در غیر این صورت باید بلیت یک‌طرفه (Single Trip) بخرید. قیمت بلیت‌ها از 2 درهم شروع می‌شود و در طولانی‌ترین مسیرها به 8 درهم می‌رسد. 2 درهم هم جداگانه بابت صدور بلیت از شما گرفته می‌شود.

 

مونوریل در دبی

مونوریل دبی از کنار برج عرب، هتل آتلانتیس، پارک آبی و نخل جمیرا عبور می‌کند. این مونوریل در قسمتی از مسیر خود از میان آب عبور کرده و جزیره جمیرا را نیز پشت سر می‌گذارد. ایستگاه Gateway Towers در جزیره‌ی جمیرا قرار داد که برای مونوریل سواری باید به آن مراجعه کنید. ساعت فعالیت مونوریل دبی از 8 صبح تا 10 شب است.

 

تراموا در دبی

در دبی می‌توانید قطارهای برقی یا همان تراموا را با پرداخت تنها 3 درهم سوار شوید. این ترامواها در دبی به "الصفوح ترام" و "مارینا" (marina loop) معروف هستند و در ایستگاه‌هایی با مترو، مونوریل و اتوبوس تقاطع دارند تا شهروندان و مسافران برای جابه‌جایی در سطح شهر راحت‌تر باشند. تراموا در دبی 11 ایستگاه دارد و خطوط آن در حال گسترش است. رانندگان برای احراز هوشیاری‌شان باید دکمه‌ی مخصوصی را هر چند ثانیه یک‌بار فشار دهند در غیر این صورت تراموا توقف می‌کند. همچنین هر راننده قبل از تحویل گرفتن شیفت کاری خود از نظر هوشیاری و عدم مصرف نوشیدنی‌های الکلی آزموده می‌شود.

 

 
date_range دوشنبه 18 آذر 1398 remove_red_eye 1100 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192167545
پرواز خارجی
09192167545
هتل داخلی
09192167545
هتل خارجی
09192167545
ویزا
09192167545
ثبت نظر
chat 0