{{ctrl.notification}}
جاهای دیدنی رامسر

شهر رامسر بر روی نقشه در غرب استان مازندران و در دامنه‌های جنگلی رشته کوه‌های البرز قرار گرفته است و همین باعث شده طبیعت بسیار زیبای این منطقه از کوهستان‌ها و جنگل شروع شود و به ساحل زیبای دریای خزر برسد. آب و هوای رامسر بسیار عالی است.

موزه تماشاگه خزر

موزه تماشاگه‌ خزر که معروف به کاخ مرمر می‌باشد و دارای معماری اروپایی است، به مساحت 600 متر در سال 1316 در باغی به مساحت 60 هزارمتر ساخته شده است. هنرمندان بزرگ ایران و جهان، استادانه طرح زیبای خویش را در داخل کاخ با گچ‌بری‌های تماشایی و سقف بسیار زیبا که با 4 ستون سنگی بزرگ خوش تراش مهار شده به کار برده‌اند و ببر سنگی، مجسمه‌های برنزی، مرمری، نقاشی عتیقه، فرش‌های نفیس و گران‌بها و کریستال همه و همه در این کاخ موزه در معرض دید قرار گرفته‌اند. باغ این موزه از نظر تنوع گونه‌های گیاهی از جمله مرکبات و گونه‌های گیاهی نایاب خارجی که در آن کاشته شده است، از باغ‌های منحصر به فرد ایران می‌باشد. اولین نهال مرکبات اصلاح شده ایران، در این باغ کاشته شده است.

 

تله کابین رامسر

بزرگ‌ترین تله‌کابین کشور، تله‌کابین رامسر می‌باشد که از ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی کشیده شده است. این تله‌کابین که توسط بخش خصوصی ایجاد شده، دارای 50 کابین بوده و طول مسیر آن 2 کیلومتر می‌باشد. همچنین این تله‌کابین که در 300 متری شهر چابکسر و 5 کیلومتری غرب رامسر قرار دارد، جزو اولین تله‌کابین‌های خاورمیانه می‌باشد که از ساحل به ارتفاعات جنگلی کشیده شده است. این تله‌کابین از 50 کابین تشکیل شده است که در مجموع، ظرفیت حمل 450 نفر در یک ساعت را دارد.

 

بوستان جنگلی صفارود

 پارک جنگلی صفارود که در نزدیکی شهر رامسر در استان مازندران قرار دارد، یکی از پارک‌های جنگلی زیبا و با صفای منطقه است. این بوستان در میان دره و در پایین جاده قرار گرفته و پله‌هایی نیز برای ورود به آن از جاده ساخته شده است. وجود جنگل، رودخانه، آب معدنی، آب و هوای مطبوع به این مکان جلوه خاصی بخشیده است و باعث حضور گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت در این منطقه زیبا شده است.

 

قلعه مارکوه

در 3 کیلومتری دریای خزر و در 6 کیلومتری شرق رامسر در مسیر تنکابن به رامسر، قله مارکو با وسعت حدود 600 هزار مترمربع که از مجموعه کوه‌های البرز می‌باشد، قرار گرفته است. ارتفاع قله این کوه از سطح دریا 500 متر بوده و سرتاسر آن پوشیده از انواع درختچه‌ها، درختان انجیر، بلوط، شمشاد و ازگیل می‌باشد. مزارع برنج، باغات چای و مرکبات و همین‌طور منظره شهر کتالم که در شمال قله قرار گرفته است، با چشم‌انداز زیبایی که به دریا دارد و همچنین تسلط به ارتفاعات و تپه‌های سرسبز البرز و وجود رودخانه‌ها از جمله رودخانه نسارود در شرق این قله، سبب شده است که به یک مکان بسیار شگفت‌انگیز و تماشایی برای گذراندن اوقات فراغت تبدیل شود.

 

جواهرده

روستای جواهرده که در گذشته به صورت جورده تلفظ می‌شد، به معنی ده بالا در مقابل جیرده یعنی ده پایین می‌باشد که یکی از ناب‌ترین جاذبه‌های گردشگری رامسر و از مناطق بسیار زیبا در این شهرستان و در استان مازندران است. جنگل‌های سرسبز روستای تاریخی جواهرده در نیمی از سال با برف پوشانده شده و در تابستان نیز هوای بسیار خنکی را برای این منطقه به ارمغان می‌آورد. جواهرده را می‌توان نگین فیروزه کوه‌های البرز در شهرستان رامسر به حساب آورد. روستای جواهرده، این شاهکار طبیعت با این که دارای فاصله اندک از دریای خزر است، اما به طرز شگفت‌انگیزی در ارتفاع بالایی از سطح دریا یعنی نزدیک 2 هزار متر قرار گرفته است.

 

 

 

 

date_range پنجشنبه 24 بهمن 1398 remove_red_eye 1132 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192167545
پرواز خارجی
09192167545
هتل داخلی
09192167545
هتل خارجی
09192167545
ویزا
09192167545
ثبت نظر
chat 0