{{ctrl.notification}}
دیدنی های سن پترزبورگ

سن پترزبورگ یکی از بزرگترین شهرهای اروپاست (به شکلی که مرکز تاریخی آن به تنهایی بیش از چند کیلومتر مربع وسعت دارد) و برخی از معروف‌ترین جاذبه های گردشگری آن در حومه شهر واقع شده اند.

کاخ ارمیتاژ سن پترزبورگ

 موزه ارمیتاژ چند سایت گوناگون را شامل می شود که البته برای اکثر بازدیدکنندگان، مجموعه های درون کاخ زمستانی ست که جذاب می باشد. در این مکان نه تنها هنرهای زیبای اروپایی طی قرن های گذشته و آثار باستانی غنی از یونان و روم باستان را مشاهده خواهید کرد، بلکه اتاق های دولتی شگفت انگیز قرن هجدهم و نوزدهم خانواده امپراتوری روسیه را نیز تماشا خواهید کرد.

 

تئاتر مارینسکی سن پترزبورگ

موسسه فرهنگی دیگر سن پترزبورگ که به صورت بین المللی شناخته شده است و برای بسیاری از بازدیدکنندگان حتی از ارمیتاژ هم دیدنی تر است، تئاتر مارینسکی Mariinsky Theatre می باشد. این مکان در سال های اخیر از آشفتگی مالی و خلاقانه بلشویکی مسکو برای تبدیل شدن به تئاتر موسیقی بی نظیر در روسیه مدرن سودآوری کرده است. این تئاتر به نظم، انضباط بی نقص و وقف در رقص باله شهرت دارد. در سال های گذشته شاهد نمایش های معروفی در این تئاتر بوده ایم.

 

کاخ پترهوف سن پترزبورگ

این بنا که تا حد زیادی از ورسای (Versailles) الگو برداری شده موارد بسیاری را شامل می شود که علایق و توجهات مشخص پیتر را نمایش می دهد. این پارک تحت نظر دختر پتر، ملکه الیزابت گسترش یافت تا از نظر وسعت و شکوه از کاخ های فرانسوی زمان خود بسیار فراتر رود. در حالی که قصر بزرگ پترهوف دیدنی های کمتری نسبت به قصر کاترین (Catherine Palace) در سارکوی سلو (Tsarskoye Selo) دارد، پترهوف به نسبت جاذبه و تنوع برتری هایی دارد. این برتری ها از ساختمان های جذاب باروکی دوران پتریین گرفته تا آبشار خارق العاده تا کاتالوگ های باغبانی در پارک های فوقانی و تحتانی را شامل می باشند.

 

کلیسای بزرگ اسحاق مقدس سن پترزبورگ

این مجموعه که در سال 1858 تکمیل شد، بیش از چهل سال برای ساخت و زیباسازی زمان برد. نمای منحصراً اروپایی آنکه از سنگ های خاص گرانیت قرمز ساخته شده در حالی که نمای داخلی آن، ارتدکس سنتی را با تاثیرات کاتولیکی و بزرگنمایی های فوق العاده در آمیخته است. انواع مختلف سنگ های نیمه قیمتی برای تزئین ستون ها و دکوراسیون داخلی این بنا از تمام روسیه جمع آوری شده است و فراوانی هنر و مجسمه تنها بخش کوچکی از سالن اصلی را پر کرده و این سالن برای پذیرایی از 14000 نفر دعا کننده طراحی شده است.

 

 
 
 
date_range چهارشنبه 18 دی 1398 remove_red_eye 884 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192167545
پرواز خارجی
09192167545
هتل داخلی
09192167545
هتل خارجی
09192167545
ویزا
09192167545
ثبت نظر
chat 0