{{ctrl.notification}}
شهر های ژاپن

کشور ژاپن بیش از 51 شهر و 47 استان دارد. هر کدام از شهرهای ژاپن کارکرد سیاسی، فرهنگی و تجاری خاص خودشان را دارند. در این مطلب به معرفی برخی شهرهای ژاپن میپردازیم.

شهر توکیو ژاپن

توکیو پایتخت کشور ژاپن می‌باشد که جزو شهرهای قدیمی این سرزمین نیز محسوب می‌شود. نام قدیمی شهر توکیو اِدو بود که در زمان امپراتوری میجی تغییر نام یافت. این شهر پُرجمعیت ترین، مهمترین و زیباترین شهر مدرن کشور ژاپن می‌باشد. توکیو بزرگترین شهر اقتصادی جهان لقب دارد و بسیاری از برندهای معروف دنیا مانند هوندای، نیسان، سونی، هیتاپی، سوبارو، لکسوس، تویوتا، میتسوپیشی، سوزوکی در این شهر فعالیت می‌کنند. از دیگر ویژگی های بارز شهر توکیو متروی آن می‌باشد که در سه بخش اتوبوس برقی، مونوریل و واگن برقی فعالیت می‌کند.

 

شهر کیوتو ژاپن

کیوتو یکی دیگر از شهرهای بزرگ کشور ژاپن می‌باشد که تا قبل از قرن 11 میلادی به نام‌های کیو و میاکو خوانده می شد. این شهر تا قبل از شروع امپراتوری میجی پایتخت رسمی ژاپنی ها بود. جالب است بدانید که کیوتو مانند تهران در دره ساخته شده است که به بخش یاماشیرو (بخش شهری) و بخش شرقی کوهستانی به نام تامبا هایلند تقسیم می‌شود. کیوتو از نظر گردشگری لقب سمبل معماری سنتی و کلاسیک ژاپن را به خود اختصاص داده است. همچنین این شهر پاتوق مناسبی برای گردشگران غذا Food tourism در کشور ژاپن می‌باشد که می‌توانید غذاهای معروف ژاپنی مانند توفو وکایسکه را با طعم اصیل‌شان در این دیار نوش جان کنید. یکی از معروف ترین مکان‌های کیوتو دانشگاه این شهر می‌باشد. دانشگاه کیوتو جزو برترین دانشگاه های جهان قرار دارد و در رشته های علوم، اقتصاد، دارو پزشکی، مهندسی و کشاورزی دانشجو می‌پذیرد. طبق آمار رسمی سال 2018 دانشگاه کیوتو در رده 35 ام جهان قرارگرفته است.

 

شهر اوساکا در ژاپن 

آشپزخانه ملت یا تنکا نو دیادوکورو Tenka no Daidokoro لقب شهر اوساکا ژاپن می‌باشد. معروف ترین غذاهای شهر اوساکا از نظر گردشگران اُوکونومیاکی okonomiyaki یا پنکیک ژاپنی می‌باشد که بسیار خوشمزه است و به شیوه های مختلف تهیه می‌شود. اوساکا سومین شهر بزرگ ژاپن است. این شهر نسبت کیوتو مدرن‌تر است و جزو شهرهای خوب ژاپن برای مسافرت محسوب می‌شود. در شهر اوساکا می‌توانید نمایش های عروسکی، خانه های قدیمی، کلوب های شبانه، تفریحات مدرن و برج معروف شهر آسمان اُومِدا اسکای بیلدینگ Umeda Sky Building را از نزدیک ببینید. به طور کلی معروف ترین و بهترین مکان های توریستی شهر اوساکا نامبا Namba و اُومدا هستند.

 

شهر ناگویا در ژاپن

ناگویا یکی از غنی ترین و مهمترین شهرهای کشور ژاپن می باشد. این شهر که بزرگترین بندرگاه ژاپن نیز محسوب می شود، در مرکز جزیره هونشو (جزیره اصلی ژاپن) قرار دارد. شاید به همین دلیل باشد که دفتر مرکزی بیشتر شرکت های بزرگ ژاپنی مانند هوندای و میتسوپیشی در این شهر هستند. نام قدیم ناگویا چوکیو Chūkyō می باشد این نام در زبان ژاپنی به معنای منطقه صلح یا پایتخت مرکزی شناخته می‌شود. جالب است بدانید که امروز نام قدیمی شهر یعنی چوکیو بر بسیاری از شرکت یا صنایع استفاده می‌شود. منطقه چوکیو، شبکه تلویزیونی چوکیو دو مثال خوب برای این موضوع هستند. یکی دیگر از نکات جالب درباره ناگویا سمبل های شهر هستند. درخت کافور و گل سوسن چلچراغ دو نماد اصلی ناگویا به شمار می آیند که در پرچم آن استفاده می‌شوند. در این شهر بزرگترین مرکز تولید ظروف سفالی ژاپن به نام توکونامه Tokoname وجود دارد که از دیرباز تاکنون به عنوان صنعت اصلی مردم این منطقه محسوب می شد.

 

شهر هیروشیما در ژاپن

یکی از غم بارترین و وحشتناک ترین حوادث تاریخی دنیا در شهر هیروشیما و ناکازاکی اتفاق افتاد. بعد از بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در سال 1945 میلادی نام این دو شهر به عنوان قربانیان بمب اتم بر سر زبانها افتاد. بمباران دو شهر هیروشیما و ناکازاکی در دو روز مجزا 6 و 9 آگوست به دستور هری ترومن رئیس جمهور آمریکا انجام شد که قصد داشت امپراتوری ژاپن را نابود کند. البته این پایان ماجرا نبود تا به امروز تاثیر بمب اتم گریبان‌گیر مردم این منطقه می باشد. بعد از این سال نماد دُرنای کاغذی به عنوان یادبود کشته شدگان در جنگ سرد درست شد که امروز یکی از سوغاتی های شهر هیروشیما محسوب می‌شود. هیروشیما در زبان ژاپنی به نام هی رو (گسترده شده) و شی ما (جزیره) تشکیل شده است. این شهر در حال حاضر به عنوان بزرگترین میراث جهانی جنگ سرد و بمباران اتمی شناخته می شود. باید بدانید که در حال حاضر نزدیک به 1.6 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند.

 

شهر یوکوهاما در ژاپن

یوکوهاما بعد از توکیو پُرجمعیت ترین شهر ژاپن می‌باشد که تا سال 1859 به عنوان یک روستای کوچک ماهیگیری استفاده می‌شد. به مرور زمان اسکله ماهیگیری یوکوهاما گسترش یافت تا آنکه امروز یکی از بندرهای تجاری ژاپن محسوب می‌شود. این شهر با وجود پتانسیل بالای خود نتوانست مانند شهرهای توکیو، کیوتو و واساکاتوجه گردشگران را جلب کند. یوکاهاما یک مقصد توریستی عالی برای خریداران تور ژاپن می‌باشد که می‌توانید از طبیعت بکر، مراکز خرید عالی، پارک های تفریحی، جاذبه های تاریخی، سالن های تئاتر و موسیقی آن دیدن کنید. یکی از جالب ترین و معروف ترین ویژگی های گردشگری شهر یوکوهاما این است که بین ماه های دسامبر تا آوریل (11 آذر تا 11 اردیبهشت) می‌توانید از هر نقطه شهر به راحتی کوه فوجی را مشاهده کنید. 

 

شهر نارا در ژاپن

شهر نارا که در فاصله کمی از کیوتو قرار دارد، بین سال های 710 و 784 میلادی پایتخت کشور ژاپن بود. شاید بتوانیم شهر نارا را به عنوان اولین پایتخت ژاپنی ها در نظر بگیریم که خیلی زود جای خود را به شهر هی آن کیو Heian-kyō یا کیوتو داد. این شهر هنوز هم به نام پایتخت جنوبی شناخته می شود. البته بیشتر شهرت نارا به جاذبه های تاریخی و باستانی آن برمی‌گردد که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر دسترسی خوبی به دو شهر اوساکا و کیوتو دارد این یعنی تنها 30 دقیقه طول می کشد تا با قطار از دو شهر گفته شده به نارا برسید. البته به شهر اوساکا نزدیک تر می‌باشد. این شهر دیدنی‌های فراوانی دارد و ژاپنی ها برای سفر یک روز به نارا سفر می‌کنند تا ضمن بازدید از جاذبه های گردشگری آن از هوای خوب شهر لذت ببرند. در نارا 8 جاذبه گردشگری وجود دارد که در لیست میراث یونسکو به ثبت رسیده اند. معبد تودایجی، معبد کوفوکوجی، مقبره کاسوکا تاشیا، جنگل ویرجین کاسوسایاما، نارا پارک، معبد گانگوجی، معبد یاکوشیجی، معبد توشودایجی در لیست یونسکو به ثبت رسیده اند.

  

date_range جمعه 11 بهمن 1398 remove_red_eye 2706 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192167545
پرواز خارجی
09192167545
هتل داخلی
09192167545
هتل خارجی
09192167545
ویزا
09192167545
ثبت نظر
chat 0