{{ctrl.notification}}
جاذبه های گردشگری کرواسی

کرواسی (Croatia) کشوری کوهستانی و جنگلی است که آب و هوای لطیف مدیترانه‌ای دارد. نقشه کشور کرواسی به شکل نعل است و با اتریش، مجارستان، صربستان، بوسنی، آلبانی و اسلوونیا همسایه است. در سمت غرب آن دریای آدریاتیک قرار دارد.

شهر رووینج کرواسی

وجود خانه‌های رنگارنگ شهر رووینی که انگار با مداد رنگی نقاشی شده اند، این شهر کوچک بندری را که در ساحل غربی کرواسی قراردارد بسیار زیبا و خوش منظره کرده است. رووینی در امتداد شبه جزیره ایستریا قرار دارد و هنوز بسیاری از بومی‌های آن به زبان باستانی ایستریا صحبت می‌کنند.

 

ساحل دالماسی

ساحل دالماسیکه در قسمت شرقی دریای آدریاتیک قراردارد بزرگترین خط ساحلی کرواسی است که طول آن تمام خاک کشور کرواسی به جز جزیره را آب را پوشش می‌دهد.با گذر از کنار صخره‌های عجیب و زیبای دالماسی می‌توانید شهرهای کوچک ساحلی کرواسی را ببینید و از مجموعه تاریخی دالماسی و شهر اسپیلیت بازدید کنید.

 

جزایر ویس کرواسی

شمالی ترین منطقه ساحلی کرواسی جزایر ویس نام دارند که از چندین جزیزه تشکیل شده و از مزارع زیتون و تاکستان پوشیده شده است. این جزایر زیبا آرامشی مثال زدنی دارند و رستوران‌های عالی و شیک آن برای گردشگران شکم دوست تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود. سبک معماری این رستورانها غالبا شبیه ونیز ایتالیا ست که در آنها غذاهای سنتی کرواسی در کنار غذاهای بین المللی و اروپایی سرو می‌شود.

 

پارک ملی دریاچه پلیتوایس​

یکی از معروف‌ترین جاذبه های گردشگری جهان که در لیست میراث جهانی یونسکو هم قرار دارد پارک ملی دریاچه پلیتوایس کرواسی است. این پارک باشکوه و زیبا با مساحتی در حدود 300 کیلومتر مربع، 16 دریاچه را در خود جای داده است و به دلیل قرارگیری پارک در نزدیکی شهر زاگرب گردشگران که تور زاگرب کرواسی را تهیه کرده اند از این پارک دیدن می کنند. شانزده دریاچه پارک پلیتوایس به‌وسیله چند آبشار زیبا به یکدیگر متصل هستند که دورتادور آنها را جنگل سبز و زیبا پوشانده است. در این جنگل آهوی کوهی، گرگ، خرس، گراز وحشی و گونه‌هایی از پرندگان کمیاب زندگی می‌کنند. لازم به ذکر است که بلندترین آبشار این پارک 70 متر ارتفاع دارد.

 

پارک ملی جزیزه ملجت یا ملجیت ​

در منتهی الیه جنوب شرقی دریای آدریاتیک در منطقه داماسی جزیره ملجت قرار دارد. ملجیت در واقع یک منطقه حفاظت شده و پارک ملی کرواسی محسوب می‌شود. پارک ملجت میان دو دریاچه ی آب شور قرار دارد و به سبب علت بستر خوبی برای زندگی انواع آبزیان آب شور است که مناظر جنگلی و ساحلی بسیار زیبایی دارد. یکی از محبوب‌ترین تفریحات در پارک ملجت کرواسی دوچرخه سواری در میان جنگل‌ها و یا پیاده روی در سواحل شفاف و آرام آن است. به جز طبیعت زیبای منطقه دو مکان دیدنی تاریخی در این پارک وجود دارند که یکی صومعه بندیکتی و دیگری نمازخانه‌ی کوچک آن است.

 

دماغه طلایی و ساحل زلاتنی رات​

ساحل زلاتنی رات به صورت شاخی طلایی در وسط آب دریای آدریاتیک قرار دارد. اطراف دماغه زلاتی رات مملو از درختتان مختلف به خصوص درخت کاج است. این دماغه در ساحل جزیره براک (Brac) کرواسی قرار داد.

 


 

date_range دوشنبه 13 آبان 1398 remove_red_eye 940 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192167545
پرواز خارجی
09192167545
هتل داخلی
09192167545
هتل خارجی
09192167545
ویزا
09192167545
ثبت نظر
chat 0