{{ctrl.notification}}
جاذبه های چین

چین که با نام جمهوری خلق چین نیز شناخته می‌شود، در قاره‌ آسیا قرار دارد. با بیش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر جمعیت و مساحتی معادل ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومتر مربع، چین، پر چمعیت‌ترین کشور جهان به شمار می‌آید. پایتخت کشور پکن نام دارد.

دیوار چین

یکی از سمبل‌های چین یعنی دیوار بزرگ چین، طویل‌ترین دیوار جهان است که درواقع شاهکار بزرگ و بسیار تاثیرگذار معماری دفاعی عهد باستان می‌باشد. مسیر پر پیچ و تاب آن در کوه‌های پرشیب و این دیار ناهموار منظره‌ی بسیار جالبی را در بر می‌گیرد. این جاذبه‌ی توریستی واقعا لیاقت قرار گرفتن در میان «عجایب هفت‌گانه‌ی جهان» و ثبت در «مکان‌های تاریخی جهان در چین» در یونسکو را دارد. این دیوار از جبهه‌ی غربی چین تا سواحل شرقی را در بر گرفته و طول آن بالغ بر حدود 5 هزار کیلومتر (3،100 مایل) می‌شود؛ اما یکپارچه‌ترین قسمت‌های دیوار چین نزدیک به شهر پکن می‌باشد.

 

شهر ممنوعه در پکن

شهر ممنوعه یکی از فوق‌العاده‌ترین دیدنی‌های چین است و در گذشته جایی برای سکونت پادشاهان و سران قدرت به شمار می‌آمد ولی حالا یک منطقه‌ی گردشگری است. این مکان با بیش از 8 هزار اتاق، سقف‌هایی از طلا، طراحی‌ شگت‌انگیز و رنگ‌آمیزی‌های زرد و قرمز، درواقع نمای عجیب و غریبی از معماری باستانی چین است. شهر ممنوعه به مدت 560 سال تا سال 1911 کاخ سلطنتی سلسله‌های مینگ و گینگ بود. این بنا که نامش در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده، امروزه در میان چینی‌ها به «موزه‌ی کاخ» معروف است و درواقع گنجینه‌ای از یادگارها و آثار تاریخی و فرهنگی چین محسوب می‌شود. این بنا به‌عنوان یکی از پنج کاخ مهم دنیا شناخته شده و درکنار کاخ ورسای در فرانسه، کاخ باکینگهام در انگلستان، کاخ سفید در آمریکا و کاخ کرملین در روسیه قرار می‌گیرد.

 

رودخانه لی در چین

آن بخش طولانی 83 کیلومتری این رودخانه که میان گویلین و یانگشو و واقع شده و زیباترین قسمت آن را تشکیل می‌دهد. منظره‌ی رودخانه با تپه‌های مواج، صخره‌های پرشیب و زمین‌های کشاورزی تزیین شده با درختچه‌های بامبو پوشیده شده است. مجله‌ی آمریکایی نشنال جئوگرافی، این رودخانه‌ را در لیست عجایب آبی برتر جهان قرار داده است. شخصیت‌های معروفی چون روسای سابق آمریکا، بیل کلینتون، جورج بوش (بزرگ) و بیل گیتس از این رودخانه دیدن کرده‌اند.

 

کوهستان زرد چین

کوه‌های زرد معروف‌ترین قله‌های چین هستند و در واقع یکی از سه پارک ملی خوب این کشور می‌باشند. (پارک جنگلی ملی ژانگ ژیاژی و پارک جنگلی ملی ژیوژایگو ، دو پارک دیگر هستند). پارک ملی کوهستان زرد در مقایسه با دو پارک ملی دیگر دارای دسترسی آسان‌تری بوده و طبیعاً محبوب‌تر و شلوغ‌تر نیز می‌باشد.

 

کاخ پوتالا در لهاسای چین​

کاخ پوتالا درواقع سمبل فلات تبت است. در سال 1994 این مکان به‌عنوان یک مکان میراث فرهنگی جهانی در یونسکو اعلام شد. این مکان گنجینه‌‌ای از مواد و وسایلی از تاریخ، مذهب، فرهنگ و هنر تبتی می‌باشد. این کاخ بیش‌تر به‌خاطر مجسمه‌های قیمتی، دیوارنماها، کتاب‌های آسمانی، شمایل‌های بودا، عتیقه‌جات و جواهرات مذهبی است که در آن جای گرفته است.

 

باند شانگهای​

باند یکی از معروف‌ترین سمبل‌های معماری شهر شانگهای است که جهان را با ساختمان‌های اروپایی مستعمره‌‌اش و آسمان‌خراش‌های آن سوی هوآنگپو به نمایش می‌گذارد و یکی از قدیمی‌ترین ایالات تجاری جهان را در خود جای می‌دهد. باند در اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم مرفه‌ترین منطقه‌ی شانگهای بود. زمانی که در سال 1846 اولین کمپانی انگلیسی دفتری در باند دایر کرد، این منطقه به تجسم و نمونه‌ی ظرافت و زیبایی تبدیل شد.

 

دریاچه‌ غربی هانگژوی چین

هانگژو به‌دلیل چشم‌اندازی که به زیبایی آرایش یافته است، به «بهشت روی زمین» چین معروف شد. دریاچه‌ی غربی به‌دلیل عشق چینی‌ها به پارک‌های باغ مانند برای تفریح و سرگرمی، ساخته شد. این دریاچه یک مکان آسایش و آرامش است که شهرنشینی در افق شمال شرقی رنگ می بازد و در سه سمت دیگر، کوه‌های دور و نزدیک آن را در بر می‌گیرند. یک بتکده‌ی تصادفی و پل کمانی شکلی به سبک چینی به اتمسفر گردشگاه‌های سه‌ردیفی، جزایر سبزپوش و تپه‌ها اضافه می‌کند.

 

بندر ویکتوریای چین​

قله‌ی ویکتوریا برای داشتن یک نمای از بالا روی شهر هنگ‌کنگ عالی است. هم شب و هم روز منظره‌هایی که از این قله دیده می‌شوند، ارزش عکاسی کردن دارد. ساختمان‌های بلند اطراف بندر شلوغ ویکتوریا را ببینید که به سمت سرزمین اصلی چین کشیده شده است. شب‌هنگام که سمفونی چراغ‌های آن‌همه ساختمان به هم به رقص در می‌آیند، منظره‌ی آن بسیار چشم‌نواز است.

 

 

date_range دوشنبه 13 آبان 1398 remove_red_eye 556 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192167545
پرواز خارجی
09192167545
هتل داخلی
09192167545
هتل خارجی
09192167545
ویزا
09192167545
ثبت نظر
chat 0