{{ctrl.notification}}
دیدنی های باکو

شهر باکو پایتخت کشور آذربایجان است و یک شهر ساحلی محسوب می شود. باکو در غرب آذربایجان واقع شده و با ایران از طریق دریای خزر مرز آبی مشترک دارد.

برج های شعله باکو

برج های شعله The Flame Towers امروزه جزو دیدنی های مشهور باکو هستند و به نوعی می توان گفت که نماد باکو و کشور آذربایجان محسوب می شوند. برج های شعله 3 آسمان خراش هستند که ارتفاع بلندترین آنها 182 متر است. به دلیل آن که شکل ظاهری و معماری بنا به شکل شعله های آتش است، به این برجها برج شعله یا فِلِیم می گویند. داخل این برجها هتل و واحدهای تجاری قرار دارد و ورود گردشگران به آنها آزاد است.

 

کاخ اسماعیلیه باکو

در سال 1908 میلادی شروع به ساخت کاخ اسماعیلیه کردند و در نهایت در سال 1913 میلادی ساختش به پایان رسید. صاحب این کاخ موسی نقی‌اف می باشد که یک میلیونر فعال در زمینه نفت و یک کارآفرین معروف بود. موسی نقی‌اف در سفرهایش به سوئیس بنایی را مشاهده می کرد که معماری آن را دوست داشت به همین خاطر تصمیم گرفت که هرگاه به باکو بازگشت، یک ساختمان شبیه آنچه در ذهن داشت برای فرزندش بسازد که این کار را هم کرد و حالا آن بنا یکی از دیدنی های مشهور باکوست.

 

موزه فرش باکو

فرش و گلیم از سوغاتی های مشهور آذربایجان به شمار می روند برای معرفی فرشهای آذری به جهانیان یک موزه فرش در باکو افتتاح شده که به سرعت مشهور شد. نوع معماری این موزه به صورتی است که گویا یک فرش لوله شده می باشد به همین خاطر جلب توجه کرده و به یکی از دیدنی های جذاب باکو تبدیل شد. موزه فرش باکو از سال 1967 میلادی دایر است و به عنوان یک مرکز فرهنگی هنری در آذربایجان شناخته می شود. در موزه فرش باکو قسمتی هم برای خرید فرش وجود دارد که می توانید از آن خرید کنید.

 

 قلعه دختر باکو

قلعه یا برج دختر Maiden’s Tower در برخی شهرهای آسیایی از جمله استانبول و باکو وجود دارد. برج دختر باکو به دلیل داستانهای جالبی که در رابطه با آن گفته می شود، شهرت یافته و گردشگران را به سمت خود می کشاند این برج جزو فهرست جهانی یونسکو به شمار می رود. از این برج در قرن هجدهم به عنوان برج دیدبانی استفاده می شد. برج دختر باکو 29 متر ارتفاع دارد و از جالب ترین دیدنی های تاریخی باکو محسوب می شود. این برج بخشی از ایچری‌شهر است.

 

مسجد بی بی هیبت باکو

مسجد بی بی هیبت باکو Bibi-Heybat Mosque را از دست ندهید اگر عاشق معماری هستید. این مسجد در سال 1990 میلادی ساخته شد و دارای دو مناره است. عبادتگاه بی بی هیبت را در زمان شروانشاهان ساختند و اعتقاد بر این است که مکانی برای آرام گرفتن پیکر نوادگان حضرت محمد می باشد. به دستور حیدر علی اف رئیس جمهور سابق باکو مسجد بی بی هیبت بازسازی شد و حالا در وضعیت نسبتا خوبی به سر می برد. این مسجد یکبار به طور کامل ویران و دوباره سازی شد اما در حال حاضر یکی از مشهورترین و بهترین دیدنی های شهر باکو به شمار می رود.

 

چرخ و فلک چشم باکو

چرخ و فلک چشم باکو Baku Ferris Wheel یکی از نمادهای مشهور این شهر به شمار می آید.این چرخ و فلک در سال 2015 میلادی افتتاح شد و از مکان های توریستی مورد توجه اغلب گردشگران خارجی در باکو به شمار می رود. بر اساس اطلاعات موجود ساخت این چرخ و فلک غول پیکر 350 میلیون یورو هزینه در بر داشت.

  

date_range پنجشنبه 24 بهمن 1398 remove_red_eye 1190 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192167545
پرواز خارجی
09192167545
هتل داخلی
09192167545
هتل خارجی
09192167545
ویزا
09192167545
ثبت نظر
chat 0